Súkromná
spojená
škola

Srdce, kotva, kríž

Osoby a obsadenie:

A. N. OSTROVSKIJ – VÝNOSNÉ MIESTO

POLINA – Kristína Kubalová
JULINKA – Viktória Koporecová

L. N. TOLSTOJ – ŽIVÁ MŔTVOLA

SAŠA – Carolina Massa
ANA PAVLOVNA – Alexandra Kočanová

A. N. OSTROVSKIJ – VÝNOSNÉ MIESTO

POLINA – Karolína Kozáková
JULINKA – Viktória Zifčáková

F. M. DOSTOJEVSKIJ – IDIOT

AGLAJA IVANOVNA – Terézia Dibdiaková
KNIEŽA MYŠKIN – Samuel Bela

O divadelnej hre

Alexander Nikolajevič Ostrovskij
VÝNOSNÉ MIESTO (1856)
Sestry Kukuškinové veľmi dobre vedia, že jediný spôsob ako utiecť z domu ich matky (ktorá ani náhodou nie je zdravá a dobrá osoba) je vydaj. Do nevinnej a trochu detskej Poliny (Kristína Kubalová) sa zamiloval Žadov – mladík plný ideálov a chuti bojovať proti systému. Julinka (Viktória Koporecová) je, narozdiel od sestry, finančne gramotná a vie, že Belogubovovo tučné konto jej v manželstve s ním nahradí aj jeho spotené dotyky.

Lev Nikolajevič Tolstoj
ŽIVÁ MŔTVOLA (1911)
Aj keď Líza nemala s tragicky zosnulým manželom dobrý vzťah, nedokáže skrývať svoj smútok. Ich syn jej každý deň Feďu pripomína. Navyše Lízinu oslavu narodenín využijú jej sestry Ana Pavlovna (Alexandra Kočanová) a Saša (Carolina Massa) na rodinný teambuilding, počas ktorého pred hosťami rozoberú všetky (ne)príjemné rodinné intímnosti. Obe si totiž Lízin ďalší život predstavujú úplne inak.

Alexander Nikolajevič Ostrovskij
VÝNOSNÉ MIESTO (1856)
Polina (Karolína Kozáková) sa vydala z lásky, Julinka (Viktória Zifčáková) z rozumu. Prvej škvŕka v bruchu a druhá má ústredné kúrenie. Je čas dať všetko na misky váh. Julinka sa už viac nedokáže pozerať na zanedbanú Polinu a rozhodne sa ju poučiť o tom, ako v praxi funguje manželstvo a sesterská láska naberá na obrátkach. Otázne je, či Polina v takomto tréningu obstojí.

Fiodor Michajlovič Dostojevskij
IDIOT (1869)
Krásna rebelka z dobrej rodiny sa zamiluje do čudného kniežaťa, ktoré na chrbte nosí malý batôžtek – nič viac nemá, navyše trpí epilepsiou. Aglaja (Terézia Dibdiaková) doteraz jednoznačne vedela, čo je láska, ale odkedy pozná knieža Myškina (Samuel Bela) vie, čo je to skutočná láska. On tvrdí, že ak ju už nikdy neuvidí, tak umrie v spánku a ona premýšľa, prečo ju tento (ešte donedávna nezaujímavý) človek zatiaľ nepožiadal o ruku.

Skip to content