Súkromná
spojená
škola

Odvážnemu šťastie praje

A tiež „Šťastie praje pripraveným“. Mgr. art. Viktória Komolíková, pedagóg tanca a javiskového pohybu na našom SHDK má za sebou umelecky bohatý rok.

Od druhej polovice roku 2023 účinkuje ako interpretka tanečnej zložky v toch premiérových predstaveniach:

Baletné detské predstavenie – Ferdo Mravec – Štátna opera Banská Bystrica

Scenár, réžia a choreografia: Dana Dinková
Tanečná rozprávka Ferdo Mravec od skladateľa Jiťího Pauera na motívy rozprávkovej knižky Ondřeje Sekory. Baletné predstavenie je o mravcovi, ktorého nebavilo mravenisko a chcel spoznávať aj iné chrobáčiky. Prečo? No aby mal viac kamarátov. Veď keď je niekto sám tak mu je smutno. Smutno bolo aj jednému chalanovi, ktorého do príbehu dopísala pani režisérka Danka Dinková. Dopísala ho tam preto, lebo vedela, že na Ferda sa dá spoľahnúť a chalanovi pri hľadaní kamarátov pomôže.

Tanečné predstavenie dvojtitul – 1984 a Portrét Doriana Graya – Štátna opera Banská Bystrica

Choreografia a réžia: Hana Vidová
1984 je tanečnou adaptáciou kultovému románu Georgea Orwella, ktorý sa radí k najvýznamnejším dielam svetovej literatúry 20. storočia. Choreografka Hana Vidová sa zameriava na hlavné motívy knihy – život v absolútnej totalite, pokus vymaniť sa z kontroly spoločnosti, ktorá umožňuje kruto potrestať kohokoľvek, kto by mohol ohroziť jej vládu a kde je ľudská individualita nakoniec potrestaná ako myšlienkový zločin. Akcentuje javy, prítomné dodnes v novej podobe – uniformitu, nástrahy sociálnych sietí, manipuláciu, hrozba totality – a tým posúva motívy knihy do súčasnosti.

Choreografia a réžia: Igor Holováč
Tanečná dráma Portrét Doriana Graya je inšpirovaná kultovým románom svetového spisovateľa írskeho pôvodu Oscara Wilda. Príbeh o deštrukcii ľudskej duše, o neschopnosti prijať starnutie a stratu krásy za cenu života posúva choreograf Igor Holováč do súčasnosti. Do doby, ktorej vládnu médiá, konšpirácie, kult mladosti a krásy, falošné hodnoty a povrchnosť. Dokážeme napriek našej zraniteľnosti prežiť?

Muzikál – Jozef a jeho zázračný farebný plášť – Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Réžia: Peter Oravec, Choreografia: Ladislav Cmorej
Muzikál je veľkým scénickým posolstvom pre všetky generácie o tom, že len tie sny, ktoré máme odvahu snívať, sa raz aj naplnia! Vizuálne pútavou a vtipnou formou rozpráva známy starozákonný príbeh o Jozefovi a jeho bratoch, ktorý je metaforou o láske aj nenávisti, o zrade aj odpustení a najmä o odhodlaní žiť svoj sen napriek všetkým prekážkam. Jozef a jeho zázračný farebný plášť na doskách DAB je multižánrovou show, ktorá malých aj veľkých divákov zdvihne zo sedadiel a doslova roztancuje priamo v hľadisku.

 

Ďalšie aktuality:

Súkromná stredná umelecká škola Martin

Týždeň na lyžiach

Lyžiarsky výcvik organizovaný od 29. 1. do 2. 2. 2024 v lyžiarskom stredisku Kubínska hoľa bol o pohybe, relaxe ale aj o budovaní vzájomných vzťahov. Počasie nám prvé dni prialo.

Súkromná stredná umelecká škola Martin

Môžete darovať 2%

Aj tento rok môžete darovať 2% z vašich daní občianskemu združeniu BOD. Váš príspevok nám pomôže podporiť literárnu, divadelnú a výtvarnú kreativitu našich žiakov. Ďakujeme! Viac o aktivitách OZ BOD

Súkromná škola umeleckého priemyslu Martin

PORCIA POLROČNÝCH PRÁC

Piatok 26. 1. 2024 podvečer zaplnili priestory školy rodičia a priatelia našich výtvarníkov.  Mali príležitosť pozrieť si výstavu prác žiakov zo všetkých ročníkov SŠUP. Práce boli vytvorené v rámci jednotlivých

Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium Martin

Nové premiéry v MDM

Dávame do pozornosti program na mesiac február našeho školského Martinského divadla mladých. Všetky uvádzané tituly sú novo naštudované ročníkové predstavenia. Príďte stráviť príjemný podvečer so študentami SHDK. Miesta je možné

Toto sú všetky aktuality :)
Skip to content