Súkromná
spojená
škola

Kniha martinská

Už od nepamäti bola kniha veľkým pokladom, od nie až tak skromných začiatkov v podobe Písma svätého, cez zákonníky, kroniky až po modernú voľnú tvorbu autorov. Verili by ste, že takýchto pokladov bolo na svete vytlačených už okolo 130 miliónov? Dávame vydavateľstvám zabrať a to je dobre, sú to totiž naše továrne na poklady. Je dobré sa pri nich pozastaviť. Pretože niekedy sa až tak zadívame na výsledný produkt, že myšlienka na továreň, rodisko samotného produktu, nám dočista vyšumí z hlavy. Vydavateľstvá a tlačiarne sú chrbtovou kosťou tohto celého priemyslu s papierovými klenotmi. Literárne Múzeum SNK v Martine nám dovolilo nahliadnuť na toto kostené lešenie z blízka.

V utorok 19. 3. 2024 sa v priestoroch Literárneho múzea SNK na moderovanej skupinovej diskusii v určených tematických okruhoch predstavili hostia z oblasti manažmentu a dejín martinskej polygrafie, spisovateľka, ilustrátorka, typograf a grafický dizajnér, vydavateľ a historička pamiatkovo chránených kníh. Jedným z pozvaných hostí bol aj náš pedagóg SŠUP Ivan Bíly akad. mal.

Počas diskusie hostia často odkazovali na knihy, ktoré buď sami napísali alebo upravovali. Po jej skončení bola možnosť popozerať si tieto historicky ale aj esteticky hodnotné výtlačky a tiež sa osobne porozprávať s prednášajúcimi.

Ďalšie aktuality:

Súkromná stredná umelecká škola Martin

Koniec školského roku

Vážení pedagógovia, žiaci, slávnostné ukončenie školského roku 2023/2024 bude 28. 6. 2024 o 10 hod. v priestoroch školy.

Súkromná škola umeleckého priemyslu Martin

Výstava koncoročných prác

Žiaci a pedagógovia SŠUP v Martine Vás pozývajú 26. 6. 2024  o 17 hod. do priestorov Súkromnej spojenej školy v Martine na ul. J. Lettricha 3, na VERNISÁŽ KONCOROČNÝCH PRÁC.

Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium Martin

Naši na DOTYKOCH

Už tretí rok sme získali nomináciu na aktívnu účasť v sekcii Junior na celoslovenskej prehliadke profesionálnej divadelnej tvorby Dotyky & Spojenia v Martine: Pondelok – 24. júna 2024 o 17.30

Súkromná stredná umelecká škola Martin

Grilovačka

Aj tento rok ukončí školské Martinské divadlo mladých svoju divadelnú sezóny netradične – grilovačkou. Príjemné stretnutie súčasných aj bývalých žiakov a pedagógov je naplánované na 21. júna. O kulinárske dobroty

Toto sú všetky aktuality :)
Skip to content