Súkromná
spojená
škola

Kniha martinská

Už od nepamäti bola kniha veľkým pokladom, od nie až tak skromných začiatkov v podobe Písma svätého, cez zákonníky, kroniky až po modernú voľnú tvorbu autorov. Verili by ste, že takýchto pokladov bolo na svete vytlačených už okolo 130 miliónov? Dávame vydavateľstvám zabrať a to je dobre, sú to totiž naše továrne na poklady. Je dobré sa pri nich pozastaviť. Pretože niekedy sa až tak zadívame na výsledný produkt, že myšlienka na továreň, rodisko samotného produktu, nám dočista vyšumí z hlavy. Vydavateľstvá a tlačiarne sú chrbtovou kosťou tohto celého priemyslu s papierovými klenotmi. Literárne Múzeum SNK v Martine nám dovolilo nahliadnuť na toto kostené lešenie z blízka.

V utorok 19. 3. 2024 sa v priestoroch Literárneho múzea SNK na moderovanej skupinovej diskusii v určených tematických okruhoch predstavili hostia z oblasti manažmentu a dejín martinskej polygrafie, spisovateľka, ilustrátorka, typograf a grafický dizajnér, vydavateľ a historička pamiatkovo chránených kníh. Jedným z pozvaných hostí bol aj náš pedagóg SŠUP Ivan Bíly akad. mal.

Počas diskusie hostia často odkazovali na knihy, ktoré buď sami napísali alebo upravovali. Po jej skončení bola možnosť popozerať si tieto historicky ale aj esteticky hodnotné výtlačky a tiež sa osobne porozprávať s prednášajúcimi.

Ďalšie aktuality:

Súkromná stredná umelecká škola Martin

Talentovky zmena termínu

Riaditeľka Súkromnej spojenej školy (SSŠ) zverejňuje pre záujemcov o štúdium na Súkromnej škole umeleckého priemyslu (SŠUP) v Martine a na Súkromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu (SHDK) v zmysle § 65,

Súkromná stredná umelecká škola Martin

Môžete darovať 2%

Aj tento rok môžete darovať 2% z vašich daní občianskemu združeniu BOD. Váš príspevok nám pomôže podporiť literárnu, divadelnú a výtvarnú kreativitu našich žiakov. Ďakujeme! Viac o aktivitách OZ BOD

Ľubica Podhorská

Apríl v MDM

MDM – Martinské divadlo mladých ponúka v apríli 2 reprízy ročníkových predstavení a 1 derniéru úspešného predstavenia Slovenskô.

Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium Martin

Úspech žiačok SHDK

Vajanského Martin 2024 – Regionálne kolo 70. ročníka celoštátnej postupovej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa konalo v Turčianskom kultúrnom stredisku v Martine 11. – 14. marca 2024. Školu úspešne reprezentovali A.

Toto sú všetky aktuality :)
Skip to content